Результати застосування афліберсепту для лікування гемофтальма після вітректомії у хворих на проліферативну діабетичну ретинопатію.

не має

Authors

  • Олексій Путієнко Центр мікрохірургії ока, м. Київ
  • Дмитро Погорілий Військово-медичний клінічний центр Південного регіону
  • Віталій Путієнко Військово-медичний клінічний центр Південного регіону

Abstract

Результати застосування афліберсепту для лікування гемофтальма після вітректомії у хворих на проліферативну діабетичну ретинопатію. Путієнко О.О., Погорілий Д.М., Путієнко В.О.

Актуальність. Гемофтальми після вітректомії є основною причиною невдач вітреальної хірургії проліферативної діабетичної ретинопатії (ПДРП) і зустрічаються в 25-75% випадків.

Мета. Оцінити ефективність застосування замісної газової тампонади (ЗГТ) з одночасним застосуванням афліберсепту в лікуванні гемофтальму після вітректомії у хворих на ПДРП.

Матеріал і методи. Проаналізовано результати лікування гемофтальму після вітректомії у 47 хворих (47 очей) ПДРП методом замісної газової тампонади (ЗГТ) із застосуванням 20% газово-повітряної суміші перфторпропану та введенням у порожнину ока вводили 2,0 мг афліберсепту (айлії).

Результати. У терміни 2 місяці після операції на 43 очах (91,5%) вміст вітреальної порожнини було прозорим, гемофтальм зберігався в 4 випадках (8,6%) з них в 2 (4,3%) внаслідок рецидиву. Через 6 місяців прозорість вітреальної порожнини була досягнута в 46 випадках (97,9%), тільки в одному випадку (2,1%) за цей період розвинувся рецидив крововиливу.

Гострота зору в терміни 2 місяці на 24 очах (51,0%) була в межах 0,1 – 0,3, тільки в 6 випадках (12,8%) зорові функції були нижче 0,1, і на 17 очах (36,2%) перевищувала 0,35. У терміни 6 місяців гострота зору була на тому ж рівні, що і в терміни 2 місяці, з деяким збільшенням кількості очей гостротою зору вище 0,35.

Висновок. ЗГТ 20% газово-повітряною сумішшю перфторпропану з введенням у вітреальну порожнину афліберсепта є високоефективним методом лікування гемофтальму після вітректомії у хворих на ПДРП і може бути широко використана.

Ключові слова: проліферативна діабетична ретинопатія, гемофтальм після вітректомії, замісна газова тампонада, афліберсепт.

Published

2021-11-10

How to Cite

1.
Путієнко О, Погорілий Д, Путієнко В. Результати застосування афліберсепту для лікування гемофтальма після вітректомії у хворих на проліферативну діабетичну ретинопатію.: не має. J.ophthalmol.(Ukraine) [Internet]. 2021 Nov. 10 [cited 2023 Feb. 5];500(3). Available from: https://ojs.ozhurnal.com/index.php/files/article/view/23